Wyszukaj po frazie:

Witaj w harmonogramie szkoleń LUQAM!

 
SZKOLENIA    HARMONOGRAM     
 

NARZĘDZIA
I TECHNIKI
Quality Toolbox - Narzędzia rozwiązywania problemów (Szkolenie studenckie - Gliwice - TERMIN ODWOŁANY)

Data: od 18-11-2017 do 19-11-2017
Liczba godzin: 16
Miejsce: Gliwice
Cena: 440 zł brutto
Powyższa cena dotyczy osób posiadających status studenta studiów I, II lub III stopnia, stacjonarnych lub niestacjonarnych. Zgłoszenia na szkolenia studenckie osób prywatnych oraz pracowników firm rozpatrywane sąniĹź indywidualnie
   
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
Karolina Antos
szkolenia@luqam.com
+48 12 296 49 31
   

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie oraz praktyczne zastosowanie metod rozwiązywania problemów wraz z analizą kilku case studies. W czasie szkolenia zostaną omówione standardowe oraz kreatywne (twórcze) metody rozwiązywania problemów. W części pierwszej szkolenia, uczestnik nauczy się poprawie definiować i opisywać problemy, a następnie zostanie zapoznany z podstawowymi zasadami postępowania przy rozwiązywaniu problemów, które pojawiają się we współczesnych procesach produkcyjnych i usługowych. W drugiej części uczestnik szkolenia będzie musiał wyjść poza schematy myślenia przedstawione w pierwszej części, oraz wykazać się kreatywnością. Wszystkie metody po krótkim wprowadzeniu teoretycznym będą ćwiczone praktyczne.Program:

1. Wprowadzenie do szkolenia.

2. Definicja problemu oraz sposobu jego rozwiązania.

3. Zapoznanie z metodami zbierania oraz prezentacji informacji na temat problemów:

   3.1.    Diagram Pareto,

   3.2.    Histogram.

4. Podstawowe metody rozwiązywania problemów stosowane w wielu firmach:

   4.1.    5 WHY,

   4.2.    Diagram Ishikawy,

   4.3.    burza mózgów (standardowa, moderowana),

   4.4.    formularz Problem Solving.

5. Formularz Problem Solving, a metoda A3 i 8D.

6. Wprowadzenie do twórczych metod rozwiązywania problemów

7. Narzędzia do zbierania i zapamiętywania danych:

   7.1.    Mapa myśli.

8. Metody, strategie rozwiązywania problemów:

   8.1.    metoda 6-3-5,

   8.2.    meta plan,

   8.3.    metoda Kuli Śniegowej,

   8.4.    strategia Walta Disneya,

   8.5.    6 kapeluszy de Bono,

   8.6.    metoda World Cafe.

9. Egzamin końcowy.

Korzyści:

• Poznanie nowych metod rozwiązywania problemów.

• Poznanie sposobów prezentowania i zbierania danych.

• Praktyczne zastosowanie różnych metod rozwiązywania problemów, pozwoli uczestnikowi na zrozumienie prawideł występujących w czasie spotkań dotyczących rozwiązywania problemów, w codziennej pracy będzie mógł lepiej zaplanować spotkanie dotyczące rozwiązywania problemów oraz w odpowiedni sposób dobrać uczestników.

• Poznanie metodologii rozwiązywania problemów (Problem Solving) oraz różnice między trzema najczęściej używanymi metodologiami (Problem Solving, Raport A3, Metoda 8D).

Adresaci:

• Osoby zainteresowane tematyką Lean, wiążące swoją przyszłość z pracą na stanowisku menedżera, kierownika zmiany, osoby odpowiedzialnej za wdrażanie metodologii Lean.

Charakter: Wykładowo-warsztatowy.

Zapisy: W przypadku zainteresowania uczestnictwem w szkoleniu, proszę wypełnić i wysłać internetowy formularz zgłoszeniowy w terminie do 7 dni przed planowaną datą szkolenia. O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania szkolenia w przypadku małej ilości chętnych.

Informacje o szkoleniu: student@luqam.com


Po szkoleniu wydawany jest certyfikat Jednostki SwissCert w języku polskim i niemieckim.


Szkolenie można zrealizować w ramach programu Ekspert ds. Optymalizacji.

 

Prowadzący szkolenie:

Konsultant LUQAM. Absolwent Politechniki Śląskiej oraz Muenster University of Applied Science. Ukończył również podyplomowe studia zarządzania produkcją i optymalizacji procesów produkcyjnych prowadzone przez francuską grupę ICAM. Powiększał swoją wiedzę z zakresu zarządzania zespołem produkcyjnym kończąc podyplomowe studia z Zarządzania I Umiejętności Menedzerskich z elementami coachingu. Posiada 7-letnie doświadczenie w organizowaniu, optymalizacji i zarządzaniu produkcją. Doświadczenie w uruchamianiu procesów produkcyjnych i organizacji stanowisk pracy dla takich klientów jak FORD, FIAT, JEEP, LANCIA, OPEL, PSA, VOLVO, VW, SKODA,SEAT, MERCEDES, SUZUKI. Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu systemów produkcyjnych w oparciu o narzędzia Lean Manufacturing (VISUAL MANAGEMENT, KAIZEN, VSM, KANBAN, SMED, 5S, HOSHIN). Doświadczenie zbierał w korporacjach międzynarodowych produkujących części i akcesoria do przemysłu samochodowego.
   
Wydrukuj ofertę szkolenia
   
Zapoznaj się z Regulaminem Szkoleń LUQAM


FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY


Krok 1: Wybierz rodzaj formularza zgłoszeniowego


Krok 2: Uzupełnij formularz